Opinie o Nas

Blog

Czy maść konopna pomaga wyleczyć łuszczycę?

06.07.2023
Czy maść konopna pomaga wyleczyć łuszczycę?

Z łuszczycą zmaga się, aż około 1-3% ogólnej populacji. Z tego względu nieustannie prowadzone są badania, które mają na celu wyleczenie tejże choroby. Jak wynika z przeprowadzonych badań, maść konopna wykazuje potencjał terapeutyczny w leczeniu blizn potrądzikowych, atopowego zapalenia skóry, ale również łuszczycy.

Czym jest łuszczyca?

Łuszczyca jest przewlekłą chorobą zapalenia skóry. Charakteryzuje się ona pojawianiem się na skórze czerwonych, łuszczących się plam. Co gorsza, są one nie tylko nieestetyczne, ale również bolesne. Z tego powodu choroba ta prowadzi do znacznego pogorszenia jakości życia pacjenta. Łuszczyca jest chorobą autoimmunologiczną, w której układ odpornościowy atakuje zdrową skórę, powodując nadmierny wzrost komórek skóry. Ten nadmiar komórek prowadzi do tworzenia się łusek i czerwonych plam na powierzchni skóry. Przyczyny łuszczycy nie są do końca znane, ale istnieją czynniki genetyczne, środowiskowe i immunologiczne, które mogą przyczyniać się do wystąpienia choroby.

Łuszczyca

Maść konopna przynosi ulgę osobom zmagającym się z łuszczycą.

Jak wygląda leczenie łuszczycy?

Leczenie łuszczycy jest złożone i obejmuje różnorodne podejścia, takie jak leki przeciwpłytkowe, kortykosteroidy, światłoterapia, leki immunosupresyjne i wiele innych. Jednak wielu pacjentów poszukuje również naturalnych, łagodniejszych metod leczenia, które mogą wspomóc tradycyjne terapie. Jednym z takich środków jest maść konopna.

Czym jest maść konopna?

Maść konopna opiera się na naturalnych właściwościach konopi, które są bogate w kannabinoidy, w tym kannabidiol (CBD). Kannabinoidy te wykazują potencjał w łagodzeniu stanów zapalnych i pomagają w zahamowaniu nadmiernej proliferacji komórek skóry, co może przynieść ulgę osobom z łuszczycą. Co więcej, maść konopna może pomagać w zmniejszeniu stanów zapalnych, nawilżeniu skóry, łagodzeniu świądu oraz złuszczaniu łusek.

Badania wykazują, że stosowanie maści konopnej jest bezpieczne.

 

Należy jednak dodać, że maść konopna nie powinna zastępować wizyty u lekarza i być jedyną metodą leczenia łuszczyc. Dlatego, jeśli zmagasz się z tą chorobą, zaleca się wizytę u specjalisty. Warto jednak też sięgnąć po naturalny środek, jakim jest maść konopna. Jeśli zastawiasz się, jak ją stosować, przeczytaj nasz artykuł na blogu: Maść konopna — jak stosować ją poprawnie? – Sklep CBDmed

 

Źródła:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30993303/

https://web.p.ebscohost.com/ehost/detail/detail?vid=0&sid=3b8eaa74-9388-4eae-bbf2-2fd876df89be%40redis&bdata=JnNpdGU9ZWhvc3QtbGl2ZQ%3d%3d#db=asn&AN=99662590

  Proszę podać nazwisko lub nazwę firmy
  oraz adres e-mail, na który prześlemy
  naszą ofertę hurtową.

  Nazwisko / Firma

  NIP

  Nr telefonu

  Adres E-mail