Opinie o Nas

Blog

Maść konopna — jak stosować ją poprawnie?

25.05.2023
Maść konopna — jak stosować ją poprawnie?

 Maść konopna jest produkowana z ekstraktu roślinnego pochodzącego z konopi inaczej zwanej jako Cannabis sativa. Zawiera ona naturalne składniki chemiczne, które mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie, gdyż działa między innymi jako środek przeciwbólowy, wspomaga proces gojenia się ran, łagodzi objawy zapalenia stawów oraz jest przydatna w zwalczaniu trądziku. Maść konopna ma postać balsamu lub kremu, który zaleca się stosować bezpośrednio na skórę w przeciwieństwie do olejku konopnego aplikowanego doustnie. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty podczas korzystania z niej, warto zapoznać się z przygotowanymi przez nas wskazówkami.

maść konopna nakładana punktowo

1. Przygotuj prawidłowo skórę

Zanim nałożysz maść konopną, nie zapomnij o prawidłowym oczyszczeniu, a następnie osuszeniu skóry. Przed jej zastosowaniem możesz również umyć daną część ciała letnią wodą i delikatnym mydłem.

2. Zanim zaczniesz stosować maść konopną, przetestuj ją

Zaleca się, aby maść konopną tak jak każdy inny kosmetyk uprzednio przetestować na małej powierzchni skóry. Nałóż jej niewielką ilość na wewnętrzną stronę przedramienia, a następnie przez kilka godzin obserwuj, czy nie pojawiły się niepożądane reakcje takie jak: swędzenie bądź zaczerwienienie. Jeśli takie zauważysz, zaprzestań jej stosowania.

3. Nakładaj odpowiednią ilość maści konopnej

Pamiętaj, że nie zawsze więcej znaczy lepiej, dlatego dobierz odpowiednią ilość maści, a najlepiej według zaleceń producenta.

4. Postaw na systematyczność oraz cierpliwość

Z zastosowaniem kosmetyków jest nieco podobnie jak ćwiczeniami na siłowni- na pierwsze efekty trzeba nieco poczekać. Nie zapomnij również, że kluczową rolę odgrywa systematyczność, a więc maść konopną stosuj regularnie. Dopiero po odpowiednim okresie czasu, można ocenić jej faktyczne działanie.

5. Chroń oczy i błony śluzowe przed kontaktem z maścią konopną

Maść konopna jest przeznaczona tylko do zewnętrznego użytku, dlatego zadbaj o to, aby nie dostała się do oczu. Gdyby jednak taka sytuacja miała miejsce, to jak najszybciej przemyj oczy wodą.

Jeśli informacje te nie są dla Ciebie wystarczające i masz więcej pytań, nie wahaj się skontaktować z producentem, czy zaufanym lekarzem. Zwróć również uwagę, czy maść konopna pochodzi od bezpiecznego źródła oraz, czy została ona przebadana dermatologicznie.

  Proszę podać nazwisko lub nazwę firmy
  oraz adres e-mail, na który prześlemy
  naszą ofertę hurtową.

  Nazwisko / Firma

  NIP

  Nr telefonu

  Adres E-mail