Opinie o Nas

Blog

Jakie mydło dla dziecka wybrać? 

14.06.2023
Jakie mydło dla dziecka wybrać? 

Skóra dziecka wymaga szczególnej uwagi, dlatego ważne jest dokładne dobieranie kosmetyków do codziennej pielęgnacji. Jednym z popularnych wyborów wielu rodziców jest mydło konopne, które kryje w sobie wiele zalet i właściwości. W tym artykule przedstawimy, dlaczego mydło konopne może być doskonałym wyborem do delikatnej pielęgnacji skóry dzieci.

Z czego jest wykonane mydło konopne? 

Mydło konopne wykonane jest z naturalnych składników, które pochodzą z konopi. Należy do nich m.in. olej konopny, który jest bogaty w cenne składniki odżywcze, takie jak kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, witaminy i minerały. Właściwości te sprawiają, że mydło konopne może być korzystne dla skóry dziecka. 

Mydło dla dziecka — dlaczego warto postawić na te konopne? 

Olej konopny ma właściwości nawilżające i łagodzące, dlatego pomaga utrzymać wilgoć w skórze. Jeśli zależy Ci, aby mydło dla dziecka było odpowiednie do suchej skóry nawet tej skłonnej do podrażnień, postaw na mydło konopne. 

Co więcej, zawarty w nim kannabidiol (CBD) działa przeciwzapalnie, a więc może okazać się pomocny w łagodzeniu podrażnień, swędzenia, zapalenia skóry, czy drobnych wysypek u dzieci. Dodatkowo mydło konopne powstaje z naturalnych składników, a więc działa delikatnie, nie naruszając naturalnej równowagi pH skóry. Warto również wspomnieć, że zawarte w nim składniki są bezpieczne, gdyż nie zawierają agresywnych substancji chemicznych, takich jak sztuczne barwniki, substancje zapachowe, czy parabeny. 

Na co warto zwrócić uwagę przed zastosowaniem mydła konopnego u dzieci? 

Sprawdź, czy dziecko nie jest uczulone. Przed rozpoczęciem regularnego stosowania mydła konopnego, wykonaj test uczuleniowy na małej części skóry dziecka. Obserwuj reakcję przez 24-48 godzin. Jeśli pojawią się jakiekolwiek objawy uczuleniowe, takie jak zaczerwienienie, świąd lub wysypka, przerwij stosowanie mydła.

 Zachowanie ostrożności: Bez względu na to, jak delikatne są kosmetyki, których używasz, zawsze należy zachować ostrożność podczas ich stosowania u dzieci, jak i dorosłych. Unikaj kontaktu z oczami i jamą ustną, aby nie wywołać podrażnień.  Pamiętaj również, że mydło dla dzieci jest przeznaczone do stosowania zewnętrznego, dlatego zadbaj, aby dziecko nie miało z nim kontaktu bez nadzoru osoby dorosłej.

  Proszę podać nazwisko lub nazwę firmy
  oraz adres e-mail, na który prześlemy
  naszą ofertę hurtową.

  Nazwisko / Firma

  NIP

  Nr telefonu

  Adres E-mail