Opinie o Nas

Blog

Co wyróżnia świece konopne?

22.03.2023
Co wyróżnia świece konopne?

Świece konopne to świetny sposób nie tylko na dekorację, czy relaks, ale ze względu na swój skład mają kilka właściwości prozdrowotnych, co sprawia, że wyróżniają się na tle konkurencyjnych produktów. Warto także wiedzieć, że są one również kojarzone z charakterystycznym zapachem będącym pochodną naturalnych składników konopi.

Jaki jest skład świec konopnych?

W swoim składzie świece konopne zawierają naturalne składniki takie, jakie olejki, które są pozyskiwane z kwiatostanów konopi siewnych. Warto dodać, że rośliny te uprawiane są w kontrolowanych warunkach, zgodnie z przepisami prawa. Jak wiadomo, ich dokładny skład może być różny w zależności od producenta. Świece konopne Cbdmed nie zawierają parafiny oraz substancji ropopochodnych. Dzięki temu mamy pewność, że nie wydzielają one substancji toksycznych podczas spalania, dlatego są bezpieczne nawet dla alergików.

Świece z woskiem konopnym powstają z naturalnych składników.

Poznaj ich właściwości prozdrowotne!

Świece konopne zawierające wosk konopny są świetnym dodatkiem do masażu ciała. Ich niska temperatura topnienia sprawia, że roztopiony wosk może być wylewany bezpośrednio na skórę, a jednocześnie nie powoduje poparzeń. Dzięki temu ciało jest nawilżone i gładkie. Co więcej, świece konopne przyczyniają się do łagodzenia bólu, redukowaniu stanów zapalnych, wspomagania układu immunologicznego i poprawy jakości snu. Do ich pozytywnych działań należy także poprawa nastroju, zmniejszenie depresji oraz łagodzenie niepokoju.

Jak powstają świece konopne?

Pierwszy krok może się różnić w zależności od producenta. Jednak zazwyczaj cały proces zaczyna się od przetworzenia kwiatostanów konopi siewnych, które następnie są suszone, a kolejno destylowane. Takie działania pozwalają uzyskać olejki eteryczne i wyciągi z konopi. Następnie składniki te są łączone z woskiem w odpowiednich proporcjach i mieszane, aby powstała jednorodna masa. Wymieszane składniki wlewamy do forem i zostawiamy je w chłodnym miejscu. Gdy masa jest już stwardniała, dodajemy do niej knoty z bawełny lub konopi będące rdzeniem świecy. Na samym końcu usuwamy nadmiar wosku. Takie świece są pakowane i gotowe do użytku. 

 

  Proszę podać nazwisko lub nazwę firmy
  oraz adres e-mail, na który prześlemy
  naszą ofertę hurtową.

  Nazwisko / Firma

  NIP

  Nr telefonu

  Adres E-mail