Opinie o Nas

Blog

7 ciekawostek na temat olejku konopnego!

31.03.2023
7 ciekawostek na temat olejku konopnego!

Dzięki swoim właściwościom olejek konopny nieustannie zyskuje coraz większą popularność. Dlatego warto zapoznać się z ciekawostkami, które go dotyczą.

1. Niemcy, Austria, Szwajcaria oraz Holandia to państwa, w których najwięcej produkuje się i eksportuje olejku konopnego

W dużym stopniu jest to związane z tym, że w tych krajach olejek konopny jest legalny. Dlatego bez problemu można kupić go w sklepach zielarskich, sklepach ze zdrową żywnością oraz aptekach. W Polsce olejek konopny jest legalny pod warunkiem, że został wyprodukowany z konopi przemysłowej. Oznacza to, że musi mieć niską zawartość psychoaktywną związku THC (poniżej 0,2%).

2. Historia olejku konopnego sięga tysięcy lat

Niestety nie da się określić, gdzie i kiedy po raz pierwszy powstał olejek konopny. Wiemy jednak, że konopie były uprawiane i wykorzystywane do jego produkcji w wielu regionach na świecie. Według archeologów dowody na produkcję konopi znaleziono w Chinach, a uprawa ta mogła mieć miejsce nawet 6000 lat temu. W samej Europie rozpoczęto ją w średniowieczu.

3. Olejek konopny zawiera około 80% niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych

Dzięki temu jest on jednym z najlepszych źródeł tych związków wśród roślin.

Konopie siewne są wykorzystywane do produkcji olejku konopnego.

4. Olejek konopny jest świetnym dodatkiem do diety wegańskiej

Warto wiedzieć, że jest on źródłem kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, które są szczególnie ważne dla osób niejedzących mięsa.

5. Olejek konopny łagodzi stres

Olejek konopny w swoim składzie zawiera między innymi CBD. Ten związek chemiczny wpływa na nasz układ endokannabinoidowy, który jest związany z regulacją procesów fizjologicznych, takich jak regulacja nastroju, apetytu, bólu i snu. W wyniku interakcji z receptorami kannabinoidowymi w mózgu CBD działa na poziom hormonów stresu, takich jak kortyzol oraz na aktywność układu nerwowego.

6. Czas produkcji olejku konopnego jest zależny od kilku czynników

Istnieją dwie główne metody ekstrakcji olejku konopnego: ekstrakcja z użyciem rozpuszczalników i ekstrakcja dwutlenkiem węgla. W przypadku ekstrakcji z użyciem rozpuszczalników proces ten trwa zazwyczaj kilka godzin, natomiast druga metoda wymaga nieco więcej czasu. Powstawanie olejku konopnego jest również zależne od składu rośliny oraz ilości wyciągu, który ma być wyprodukowany.

7. Olejek konopny jest pomocny w walce z trądzikiem, łuszczycą, egzemą oraz innymi chorobami skórnymi

Dzieje się tak, ponieważ posiada on właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

  Proszę podać nazwisko lub nazwę firmy
  oraz adres e-mail, na który prześlemy
  naszą ofertę hurtową.

  Nazwisko / Firma

  NIP

  Nr telefonu

  Adres E-mail